fbpx
21.03.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı
Adanada.NET

Gültak: “HDP ve CHP’li üyeler kaçak yapının önünü açtı”

Gültak: “HDP ve CHP’li üyeler kaçak yapının önünü açtı”
Lösev

Son Güncelleme 10 Mart 2023 by admin

Gültak: “HDP ve CHP’li üyeler kaçak yapının önünü açtı”. Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, 2021 ve 2022 yıllarında göreve geldiği günden beri kaçak yapılara savaş açtığını belirterek, ilçedeki Çay ve Çilek mahallelerinde yapılacak olan kentsel dönüşüm projelerinde, önceki HDP’li meclis üyeleri ve belediye başkanının yürütmeyi durdurma davası açtığını ve davayı kazandıklarını söyledi.

 

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı 1. Oturumunda tüm Türkiye’yi yasa boğan, binlerce kişinin ölmesine, binlercesinin yaralanmasına, on binlerce yapının da yıkılmasına yol açan Kahramanmaraş merkezli deprem felaketi gündeme geldi. HDP ve CHP’li meclis üyelerinin, deprem bölgesine yetersiz şekilde müdahale edildiği yönündeki eleştirilerine yanıt veren Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, devletin tüm imkanları ile depremin ilk gününden bu yana afet bölgesinde olduğuna dikkat çekerek, Akdeniz bölgesindeki kentsel dönüşüm engellemeye çalışan ve kaçak yapının önünü açan siyasilerle ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Akdeniz’deki Çay ve Çilek mahallelerinde yapılacak olan kentsel dönüşüm projelerinde, önceki HDP’li meclis üyeleri ve belediye başkanının yürütmeyi durdurma davası açtığını ve davayı kazandıklarını belirten Gültak, “Yani bizden önceki belediye başkanı kentsel dönüşüme ‘hayır’ demiştir ve dava açmıştır. Tabi mantık aynı. Baktığınızda Akdeniz Belediyesinde Çay Mahallesi ile ilgili kentsel dönüşüm oylamasında, aynı mantık devreye girmiş, CHP ve HDP meclis üyeleri ret oyu vermiştir. Ne ilginçtir ki Barış Mahallesi’nde yapılacak kentsel dönüşüme CHP ve HDP’li üyeler ‘evet’ demişlerdir. Büyük bir çıkmaz var burada. Yani bir yere ‘hayır’, bir yere ‘evet’. Bunu halkımızın takdirine bırakıyorum. Bunlar, meclis tutanaklarında mevcuttur” dedi.

 

“HDP ve CHP kaçak yapının önünü açtı”

 

2021 ve 2022 yıllarında göreve geldiği günden beri kaçak yapılara savaş açtığını vurgulayan Gültak, “Her seferinde ceza kesiyorum ve savcılığa suç duyurusunda bulunuyorum. Mersin kamuoyuna söylüyorum; 2021 ve 2022 yılları arasında kaçak dosyalarını biliyorsunuz encümen ceza kesiyor. Bunlar da mevcuttur, yeri geldiğinde paylaşacağım. CHP ve HDP’li üyelerin kaçak yapı cezalarına şerh kararları vardır. Yani kaçak yapıyı destekliyor arkadaşlar. Bunların fotokopilerini alıp, mahalle mahalle gezip, ‘biz ceza kesilmesini istemiyoruz, başkan istiyor’ diyerek beni kötülemişlerdir. Bunların hepsi delillidir, ispatlıdır, zamanı gelince paylaşacağım” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Esnafın müdahalesi, otomobili tamamen yanmaktan kurtardı

 

“Kentsel dönüşüme, kaçak yapıya ‘hayır’ diyenler belli”

 

Konuşmasının devamında, kentsel dönüşüme karşı gelirken, kaçak yapının önünü açanların ortada olduğunu dile getiren Gültak, şöyle devam etti; “Çok ilginçtir, kentsel dönüşüm dediğimiz iş, sadece TOKİ’nin yapabileceği bir iş olduğu gibi, belediyelerin de yapabileceği veya kombine, ortak olarak yapabilecekleri de bir iştir. Altını çizdik, encümende ‘kaçağa cezaya hayır’ diyen arkadaşlar belli, ceza kesmeyenler belli. Kentsel dönüşümü mahkemeye verenler belli. Mecliste hayır oyu kullananlar belli. Bunları kamuoyuyla özellikle paylaşmak istiyorum.”

Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ