30.05.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Erdemli Belediyesi ağıl yaptı, hayvanlar soğuktan ölmekten kurtarıldı

  • Mersin
  • 01 Mart 2023
  • Erdemli Belediyesi ağıl yaptı, hayvanlar soğuktan ölmekten kurtarıldı için yorumlar kapalı
  • 62 KEZ OKUNDU
Erdemli Belediyesi ağıl yaptı, hayvanlar soğuktan ölmekten kurtarıldı
Lösev

Son Güncelleme 1 Mart 2023 by

Erdemli Belediyesi ağıl yaptı, hayvanlar soğuktan ölmekten kurtarıldı. Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremler dolayısıyla Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde çiftçilik yapan Hasan Tuna’nın hayvanlarının soğuktan öldüğü bilgisini alan Erdemli Belediyesi, kısa süre içerisinde bölgede ağıl yaparak hayvanları ölmekten kurtardı.

 

Türkiye’yi derinden sarsan depremin yaralarını sarmak için devlet, millet omuz omuza seferber oldu. Hayvanların barınma alanları olan ağıllar da depremde yıkıldı. Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde çiftçilik yapan Hasan Tuna da depremden etkilenen çiftçilerden bir tanesi. Çiftçi Hasan Tuna’nın hayvanlarının soğuktan öldüğü bilgisini alan Erdemli Belediyesi ekipleri, kısa süre içerisinde hayvanlar için geçici ağıl kurdu.

 

“Hayvanlarım soğuktan kurtuldu”

 

Depremde hayvanlarının ağılının yıkıldığını ifade eden Tuna, “Çiftliğin duvarlarının yıkılmış olmasından kaynaklı olaraktan soğukta, ayazda kalmasından mütevellit, günlük hayvan ölümlerinin olduğu bilgisini aldıktan sonra hemen buraya personel arkadaşlarla birlikte bu çadırı göndermiş, hayvanlarımın soğuktan ölmesinin önüne geçmiştir. Bu şekilde bu çadırlara hayvanlarımızın bir kısmını tahliye ettik. Bu şekilde hayvanlar da üst üste olmaktan, soğukta olmaktan kurtulmuştur” dedi.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Mersin'de bisiklet yolu çöktü
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ