04.12.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

‘Demir Yumruk’ İzzettin Altunsöz, rakibini bayılttı

  • Mersin
  • 20 Aralık 2022
  • ‘Demir Yumruk’ İzzettin Altunsöz, rakibini bayılttı için yorumlar kapalı
  • 130 KEZ OKUNDU
‘Demir Yumruk’ İzzettin Altunsöz, rakibini bayılttı

Son Güncelleme 20 Aralık 2022 by

‘Demir Yumruk’ İzzettin Altunsöz, rakibini bayılttı. Mersin’de ringe çıkan 67 kilo dövüşçüsü İzzettin Altunsöz, rakibini adeta havada bayılttı.

 

Mersin Üniversitesi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Süper Fight, kemeri müsabakasında İranlı kick boksçu Faryad Ahmadi’ye karşı ringe çıkan İzzettin Altunsöz, müsabakada fırtınalar estirdi. Genç yeteneğin üstüne giderek karşılaşmaya başlayan İranlı Ahmadi, baskı uygulayarak sporcuyu bunaltmaya çalıştı. Müsabakanın ilk bir dakikası rakibin ataklarıyla geçerken, İzzettin de karşı ataklarla kendisini savundu. Bu sırada rakibini çözerek henüz maçın 1 dakika 40’ıncı saniyesinde Ahmadi’ye sol bir kroşe indiren İzzettin Altunsöz, İranlı sporcuyu yere düşürdü. Ringe giren köşe adamları rakibi ayıltmaya çalışırken, Türk güreşçi gecenin galibi olarak ilan edildi ve Süper Fight kemerinin yeni sahibi oldu.

 

Altunsöz, bu sonuçla 18 maçta 7 nakavt gerçekleştirmiş oldu. Sporcunun basın danışmanı Vedat Alyaz, bundan sonraki hedeflerinin yurt dışında Türkiye’yi temsil ederek, tanıtımını yapmak olarak açıkladı.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Tarsus Belediyesinden her gün bir açılış
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ