01.03.2024 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Başkan Gültak’tan Çilek Mahallesine yeni kültür evi müjdesi

  • Mersin
  • 22 Aralık 2022
  • Başkan Gültak’tan Çilek Mahallesine yeni kültür evi müjdesi için yorumlar kapalı
  • 107 KEZ OKUNDU
Başkan Gültak’tan Çilek Mahallesine yeni kültür evi müjdesi

Son Güncelleme 22 Aralık 2022 by

Başkan Gültak’tan Çilek Mahallesine yeni kültür evi müjdesi. Akdeniz Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve birçok farklı branşta kadınlara meslek edinmelerini sağlayan kursların verildiği Çilek Mahallesi mahalle evini Belediye Başkanı Mustafa Gültak ziyaret etti. Ziyarete, başkan yardımcıları ve birim müdürleri de eşlik etti. Kursiyer kadınlarla sohbet eden Başkan Gültak, “Mahalle evlerimiz fabrika gibi, buradaki kadınlar sürekli üretiyor. Her şeyi öğreniyorlar. Tekstil kursumuzda eğitim gören kadınlarımızdan bazılarının kendisine, bazılarının da çocuklarına kıyafetler diktiklerini öğrendim. Kadınlarımız böylece hem evlerinin ekonomisine katkıda bulunuyor hem de meslek öğreniyor” dedi.

 

“Kadınlarımız kendilerini geliştiriyor”

 

Çocuklu annelerin de kurslardan faydalanabilmesi için kreş hizmeti verdiklerini de kaydeden Gültak, “Burada kurs alan kadınlarımızın çoğu anne. Çocuklarını evde bırakmak zorunda kalmıyorlar. Çünkü burada akıl ve zeka oyunları odamız ve kreşimiz de var. Çocuklarımız da burada satranç gibi oyunlar oynayarak zekalarını geliştiriyorlar ve Milli Eğitim Bakanlığımızın açtığı okullara da kendilerini hazırlamış oluyorlar. Dolayısıyla burada bir kombine var, kadınlarımız bir şeyler üretiyor ve sürekli kendilerini geliştiriyor” ifadelerini kullandı.

 

Çilek Mahallesine bir müjdesi olduğunu da vurgulayan Gültak, mahalleye çok daha modern bir mahalle kültür evi kazandıracaklarını ifade etti.

 

Başkan Gültak, “Yeni yapacağımız mahalle evinde, Çilek Mahalleli kadınlarımız çok daha ferah ve sınıfı daha fazla olan bir alana kavuşmuş olacak. Kadın, hayatın her alanında ve her yerde olursa o toplumda barış olur, kardeşlik olur, aşk olur. Biz de Akdeniz’de bunu yapıyoruz. Akdeniz’in tüm kadınları da buna layık” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Deprem bölgelerinde görev alan 253 gönüllü öğretmene plaket
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ