06.12.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Akdenizli gençlere eğitim desteği

  • Mersin
  • 07 Aralık 2022
  • Akdenizli gençlere eğitim desteği için yorumlar kapalı
  • 86 KEZ OKUNDU
Akdenizli gençlere eğitim desteği

Son Güncelleme 7 Aralık 2022 by

Akdenizli gençlere eğitim desteği. Akdeniz Belediyesinin, üniversitelerin 4 yıllık bölümünü kazanan Akdenizli öğrencilere 2 bin 300 TL, 2 yıllık bölüm kazanan öğrencilere de bin 300 TL’lik tutarındaki eğitim desteği için banka kartlarının dağıtımına başlandı.

 

Akdeniz Belediye Meclisi’nin Ekim ayı ikinci birleşiminde, Meclis üyelerinin oybirliği ile aldığı bir kararla, 2022-2023 Eğitim Öğretim Döneminde, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) üniversitelerin 4 yıllık lisans bölümlerini kazanan Akdenizli öğrencilere 2 bin 300 TL; 2 yıllık bölüm kazanan öğrencilere de bin 300 TL tutarında eğitim desteği sağlanması kararı alınmıştı. Bu çerçevede sağlanan ve karşılıksız olan eğitim desteğine başvuran öğrencilere banka kartları dağıtılmaya başlandı.

 

Eğitim destek başvurusunda bulunup banka kartlarını almak isteyen öğrenciler veya yakınlarının, Metropol Gökdelen binası güneyinde, 109’uncu Cadde üzerinde bulunan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü hizmet binasına başvurması gerektiği bildirildi.

 

Ayrıca, üniversitelerin 4 ve 2 yıllık bölümlerini kazanan Akdenizli öğrencilere teslim edilen banka kartlarına eğitim desteği önümüzdeki günlerde yüklenip cep telefonlarına kısa mesajla bildirileceği kaydedildi.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Mut'ta 200 bin ton zeytin rekoltesi bekleniyor
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ