31.05.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Kayseri’de SOLOTÜRK pilotlarına yoğun ilgi

  • Kayseri
  • 04 Mayıs 2023
  • Kayseri’de SOLOTÜRK pilotlarına yoğun ilgi için yorumlar kapalı
  • 9 KEZ OKUNDU

Türk Hava Kuvvetlerinin gösteri timi SOLOTÜRK pilotları, Kayseri’de Dijital Gösterim Merkezi’nde katıldıkları etkinlikte büyük ilgi gördü.

Kayseri’de SOLOTÜRK pilotlarına yoğun ilgi
Lösev

Son Güncelleme 4 Mayıs 2023 by

Kayseri’de SOLOTÜRK pilotlarına yoğun ilgi. Türk Hava Kuvvetlerinin gösteri timi SOLOTÜRK pilotları, Kayseri’de Dijital Gösterim Merkezi’nde katıldıkları etkinlikte büyük ilgi gördü.

 

Kurşunlu Otoparkı’nda kurulan Milli Savunma Bakanlığı Dijital Gösterim Merkezi, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Türkiye’nin yerli ve milli savunma sanayisinin geldiği noktayı gösteren merkezde, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından kullanılan ve geliştirilmekte olan yerli ve milli silah, cihaz ve sistemler üç boyutlu içerik ve teknolojik imkanlarla sergileniyor. Türk Hava Kuvvetlerinin gösteri timi SOLOTÜRK pilotları, Dijital Gösterim Merkezi’nde Kayserililerle buluştu. Vatandaşlarla sohbet eden pilotlar, fotoğraf çekinme isteklerini de geri çevirmedi.

 

“Çok gurur verici”

 

SOLOTÜRK pilotlarıyla tanışan Tuğçe Tekçe, “Çok gurur duyulası ve gurur verici. Pilotlarımız bize gökyüzünde çok güzel gösteriler yapıyorlar. Ben de buraya gelmişken binbaşılarımıza birer hediye verdim. Bizi bu kadar gurur duydurdukları için kendilerine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Almanya’da yaşadığını söyleyen Mehmet Tamer ise, gösterileri izledikçe gurur duyduklarını kaydederek, “Kendilerini uçarken de izledim. Allah kuvvetlerine kuvvet versin. Dünya standartları üzerindeler. İnsan gururlanıyor. İnsanın gururlanmaması elde değil. Özellikle yurt dışından bakmış olursak çok daha farklı oluyor. İnşallah daha ileri seviyelere ulaşır. Allah ordumuzu ve milletimizi daim eylesin” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetin'den Vali Çiçek'e ziyaret
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ