04.12.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Kayseri ve çevresi soğuk havanın etkisine girecek

  • Kayseri
  • 19 Aralık 2022
  • Kayseri ve çevresi soğuk havanın etkisine girecek için yorumlar kapalı
  • 68 KEZ OKUNDU

Meteoroloji 7.

Kayseri ve çevresi soğuk havanın etkisine girecek

Son Güncelleme 19 Aralık 2022 by

Kayseri ve çevresi soğuk havanın etkisine girecek. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklaya göre Kayseri ve çevre iller, soğuk havanın etkisi altına girecek. Hava sıcaklığının 6 ila 12 derece azalacağının belirtildiği açıklamada, vatandaşlar hazırlıklı olması konusunda uyarıldı.

 

Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Bölgemiz Karadeniz üzerinden gelen soğuk havanın etkisine girecek. Yapılan son değerlendirmelere göre; 19.12.2022 Pazartesi günü bölgemiz genelinin Karadeniz

 

üzerinden gelen soğuk havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının 6-12 derece azalarak mevsim normallerinin altına ineceği, Çarşamba günü tekrar artarak mevsim normalleri civarına çıkacağı bekleniyor. Rüzgarın; Salı günü Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat çevrelerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği bekleniyor” ifadelerine yer verildi.

 

Açıklamada ayrıca; hafta başında bölgeyi etkilemesi beklenen soğuk hava, yer yer kar yağışları ve batı kesimlerde beklenen kuvvetli rüzgara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istenildi.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Başkan Çolakbayrakdar: “Dualarımız ve yüreğimiz, depremzede kardeşlerimizle”
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ