fbpx
25.03.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Kayseri Büyükşehir’den Elbistan’a 100 konteynerlik modern yeni bir kent

  • Kayseri
  • 09 Mart 2023
  • Kayseri Büyükşehir’den Elbistan’a 100 konteynerlik modern yeni bir kent için yorumlar kapalı
  • 21 KEZ OKUNDU

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.

Kayseri Büyükşehir’den Elbistan’a 100 konteynerlik modern yeni bir kent
Lösev

Son Güncelleme 9 Mart 2023 by admin

Kayseri Büyükşehir’den Elbistan’a 100 konteynerlik modern yeni bir kent. Memduh Büyükkılıç, deprem bölgesi Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine konteyner çarşının ardından 100 konteynerlik modern yeni bir kentin inşaatına AFAD iş birliği ile başlandığını duyurdu.

 

Deprem felaketinin yaşandığı ilk andan itibaren kardeş şehir Kahramanmaraş’a yardım ve destek sağlayan Kayseri Büyükşehir Belediyesi bölgedeki çalışmalarına yenilerini ekliyor. Memduh Büyükkılıç, yaptığı açıklamada, depremin ilk saatlerinden itibaren afet bölgesine yardım ve destek sağladıklarını belirterek, konteyner kent ve konteyner çarşı kurulmasının da bu çalışmalar arasında yer aldığını kaydetti.

 

Kahramanmaraş merkezde depremzedeler için ilk konteyner kenti Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin AFAD iş birliği ile hayata geçirdiğini hatırlatan Başkan Büyükkılıç, Elbistan’da ticari yaşamı normal seyrine çeviren Elbistan Çarşı’nın ardından bu kez bölgede 100 konteynerlik modern yeni bir kent inşa edeceklerini duyurdu.

 

AFAD ile iş birliği halinde Elbistan konteyner kentinin inşaat çalışmalarına başladıklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, “AFAD’ımız iş birliği ile 100 konteynerlik yeni ve modern bir yaşam alanı inşaatına başladık. Çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Elbistanlı depremzede hemşehrilerimize çarşımızın ardından şimdi de yeni bir kenti hayata geçireceğiz. Şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  AK Parti Kayseri Milletvekili Tamer: “Şehir hastanemizde yaşanan randevu sıkışıklığı keyfe keder değil”
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ