fbpx
26.03.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Büyükşehir, yıkımını tamamladığı okulun bahçesine asfalt döktü

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, yıkım kararı alınan Müncübe Cıngıllıoğlu Anaokulu’nun yıkımını ve enkaz kaldırma çalışmalarını bitirerek, okul bahçesinde çevre düzenlemesi çerçevesinde asfalt çalışmalarını da tamamladı.

Büyükşehir, yıkımını tamamladığı okulun bahçesine asfalt döktü
Lösev

Son Güncelleme 13 Mart 2023 by admin

Büyükşehir, yıkımını tamamladığı okulun bahçesine asfalt döktü. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, yıkım kararı alınan Müncübe Cıngıllıoğlu Anaokulu’nun yıkımını ve enkaz kaldırma çalışmalarını bitirerek, okul bahçesinde çevre düzenlemesi çerçevesinde asfalt çalışmalarını da tamamladı.

 

Depremin yaralarını el birliğiyle sarmak için hem Kayseri’de hem de deprem bölgelerinde büyük bir özveri ve fedakârlıkla çalışan Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde hasarlı yapılar ile ilgili çalışmalara aralıksız destek veriyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından yapılan tespitler sonucunda depremden etkilenen ve hasarlı olduğu belirlenen Kayseri’deki 11 okul içerisinde yer alan Müncübe Cıngıllıoğlu Anaokulu, Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılarak, okulda enkaz kaldırma ve ıslah çalışması yaptı. Yıkım kararı alınan ve Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yıkımı gerçekleştirilen Müncübe Cıngıllıoğlu Anaokulu’nun enkaz kaldırma ile ıslah çalışması yapılırken, Müncübe Cıngıllıoğlu Ortaokulu’nun bahçesi de Büyükşehir Belediyesi ekiplerince asfaltlandı.

 

Öte yandan, ağır hasarlı binaların yıkımları sürerken, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekiplerine destek olmak amacıyla, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin şoförüyle birlikte 8 araç ve 53 mühendis, mimar ile hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Ailesini depremden kurtardı, kazada öldü
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ