06.12.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Büyükşehir İtfaiyesi’nden personele hizmet içi eğitim

  • Kayseri
  • 11 Aralık 2022
  • Büyükşehir İtfaiyesi’nden personele hizmet içi eğitim için yorumlar kapalı
  • 59 KEZ OKUNDU

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Büyükşehir Belediyesi birimlerinde çalışan personele yönelik eğitim düzenleyerek muhtemel yangın ve tehlike durumlarında ne yapılacağına ve tehlikeler karşısında nasıl önlem alınacağına dair bilgilendirme yaptı.

Büyükşehir İtfaiyesi’nden personele hizmet içi eğitim

Son Güncelleme 11 Aralık 2022 by

Büyükşehir İtfaiyesi’nden personele hizmet içi eğitim. Büyükşehir Belediyesi tarafından belirli periyotlarla düzenlenen eğitim seminerleri sürüyor. Bu çerçevede Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Birimi ve Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından belediye personeline yangın ve tehlike durumlarında ne yapılacağına yönelik eğitim verildi. Gerçekleştirilen eğitim seminerine Sivil Savunma Uzmanı Mehmet Karakaş, Büyükşehir Belediye itfaiye yetkilileri ile belediye personeli katıldı.

 

YANGIN VE TEHLİKE DURUMLARINDA BİLGİLENDİRME

 

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Birimi yetkilileri tarafından gerçekleştirilen sunumda Sivil Savunma Uzmanı Mehmet Karakaş, muhtemel tehlike durumlarında bireylerin en az zarar ile kurtulması için bu türden eğitimlerin önemli olduğuna işaret ederek, eğitimlerin daire başkanlıkları personeline yönelik gerçekleştirildiğini ifade etti. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Afet Koordinasyon ve Planlama Amiri Orhan Canpolat ise Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı hakkında bilgilendirmede bulunarak, yangın ve tehlike durumlarında alınacak önlemlere ilişkin bilgiler verdi. Canpolat ayrıca acil durum numaralarının bir hatta birleştirildiğini de kaydederek, yangın durumlarında ise ilk müdahalenin önemli olduğunu vurguladı.

 

HAYATTA KALMAK İÇİN HAYATİ TAVSİYELER

 

Gerçekleştirilen seminer eğitiminde uzmanlar tarafından evde, iş yerinde veya otomobil içerisinde ortaya çıkan yangın ve benzeri tehlike durumlarında hayatta kalabilmek ve olayın boyutlarının büyümemesi için hayati tavsiyelerde bulunuldu.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Kayserispor'dan depremzedelere destek
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ