31.05.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Başkan Çolakbayrakdar: “Annelerimiz, baş tacımızdır”

  • Kayseri
  • 12 Mayıs 2023
  • Başkan Çolakbayrakdar: “Annelerimiz, baş tacımızdır” için yorumlar kapalı
  • 38 KEZ OKUNDU

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 14 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaparak, anneler gününü kutladı.

Başkan Çolakbayrakdar: “Annelerimiz, baş tacımızdır”
Lösev

Son Güncelleme 12 Mayıs 2023 by

Başkan Çolakbayrakdar: “Annelerimiz, baş tacımızdır”. Yaşanan her günün ve her anın anneler günü tadında olması gerektiğini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar mesajında, dinimizin ve kültürümüzün anneye verdiği değerin önemine dikkat çekerek, “Başımızın tacı olan annelerimizi bir gün değil, her gün sevelim ve kıymetini bilelim” dedi.

 

Başkan Çolakbayrakdar, Anneler Günü mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Örf ve geleneğimizden aldığımız öğretiyle hem de yüce dinimizin bize öğretmiş olduğu bilgiler ışığında annelerimizin bizdeki yeri sadece bir gün değil, yılın 365 günü hatırlanmaya layıktır. Hepimiz bir annenin evladıyız. Yüce dinimiz, Ayet-i Kerime’de ‘Biz insana, ana-babasına iyilik etmesini tavsiye ettik. Annesi onu zahmetle taşıdı ve zahmetle doğurdu’ buyrulmuştur. Bu sebepledir ki, Peygamber Efendimiz de “Cennet anaların ayaklarının altındadır” diyerek anneye saygıyı emretmiştir. Henüz doğmadan bizler için fedakar olan annelerimiz yaşamları boyunca aynı hassasiyetler bizlerin üzerinde varlıklarını hissettirmektedir. Başımızın tacı olan annelerimizi bir gün değil, her gün sevelim ve hatırlayalım. Kocasinan Belediyesi olarak bizler de annelerimize pozitif ayrıcalık tanıyor ve birçok projelerimizi onlar için yapıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü’nü en içten dileklerimle kutlar, sevgi ve hürmetlerimi sunarım.”

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Vali Çiçek: "Kayseri'nin ticaret şehri olduğu 6 bin yıl önceden gelen bir gelenek"
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ