fbpx
25.03.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Depremzedelere her gün 60 litre süt dağıtıyor

  • Kahramanmaraş
  • 09 Mart 2023
  • Depremzedelere her gün 60 litre süt dağıtıyor için yorumlar kapalı
  • 19 KEZ OKUNDU
Depremzedelere her gün 60 litre süt dağıtıyor
Lösev

Son Güncelleme 9 Mart 2023 by admin

Depremzedelere her gün 60 litre süt dağıtıyor. Kahramanmaraş’ta bir vatandaş, depremden 3 gün sonra ahırında bulunan 3 inekten elde ettiği günlük 60 litre sütü depremzedelere dağıtmaya başladı.

 

Kahramanmaraş’ta yaşayan Ahmet İğde, meydana gelen deprem sonrası 3 ineği ve ailesi ile hayatta kaldı. Depremden 3 gün sonra ineklerinin süt vermesinin ardından günlük 60 litre sütü pişirerek şehrin farklı noktalarındaki polis, asker ve depremzede bardak bardak dağıtıyor.

 

Vatandaşların sıcak sütü severek içtiğini ve kendisinin de hoşuna gittiğini ifade eden İğde, “Benim 3 tane ineğim var günlük yaklaşık 60 litre süt veriyor. Sabit bir yerde durmuyorum özellikle kendi aracımla geziyorum. Asker polis ve depremden etkilenen vatandaşlara ikram ediyorum. 12 kilometre uzaklıktaki köyden geliyorum. Bugün bu sütü bulup içmek çok zor. Bazı enkaz bölgelerine gidiyorum. Oradaki ekiplere dağıtıyorum. Afiyet içsin herkes içsin özellikle çocukların çok hoşuna gidiyor” dedi.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Erdoğan'ın görüştüğü aile: "Kendisini ilk defa gördüğümüz için çok heyecanlandık"
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ