fbpx
27.03.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Depremin çocuklarını palyaçolar güldürdü

  • Kahramanmaraş
  • 06 Mart 2023
  • Depremin çocuklarını palyaçolar güldürdü için yorumlar kapalı
  • 41 KEZ OKUNDU
Depremin çocuklarını palyaçolar güldürdü
Lösev

Son Güncelleme 6 Mart 2023 by admin

Depremin çocuklarını palyaçolar güldürdü. Kahramanmaraş’ta yaşayan depremzede çocuklar, gönüllü palyaçolarla doyasıya eğlendi.

 

Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve “Asrın felaketi” olarak nitelendiren iki büyük deprem, herkes gibi çocukları da etkiledi. Şanlıurfa’dan yola çıkarak depremzede çocukların yaşadığı korku dolu anları bir nebze hafızalarından silebilmek için kolları sıvayan bir gurup gönüllü, palyaço kılığına girerek Kahramanmaraş Millet Bahçesinde kurulan çadır kenti ziyaret etti. Orada bulunan depremzede çocuklarla gün boyu şarkılar söyleyip oyunlar oynayan palyaçolar, oyuncak dağıttı. Çocuklarının yüzlerinin güldüğünü gören anne ve babaların yüzleri de tebessüm etti.

 

“Çocukların gözlerin tebessüm ışığı yakmak istedik”

 

Şanlıurfa’dan deprem felaketinin yaşandığı Kahramanmaraş’a çocuklara yaşadıkları korkuyu biraz da olsa unutturmak için gönüllü olarak geldiklerini ifade eden gönüllülerden Neslihan Süzen, “Biz burada çocukların yüzünde bir tebessüm bırakmak istiyoruz. Balon, şeker, oyuncak, palyaço gibi birçok hazırlık yaparak Şanlıurfa’dan geldik. Gerçekten de ülke olarak yürekten çok iyi insanlarız. İnşallah birliğimiz ve beraberliğimiz daim olur. Geleceğimiz olan çocukların yüzü hiç bir zaman solmasın” dedi.

 

Çadır kentte kalan ailelerde gerçekleştirilen etkinlikte çocukların çok mutlu olduğunu ve onlarla birlikte kendilerinin de mutlu oldukları belirtti.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Depremde 3 evi ve 1 dükkanı yıkılan Güzelöz: “Can kaybı olmadığından dolayı çok memnunuz”
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ