24.02.2024 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Depremden önce turist akınına uğruyordu, şimdilerde yanından korkarak geçiliyor

  • Kahramanmaraş
  • 09 Mart 2023
  • Depremden önce turist akınına uğruyordu, şimdilerde yanından korkarak geçiliyor için yorumlar kapalı
  • 63 KEZ OKUNDU
Depremden önce turist akınına uğruyordu, şimdilerde yanından korkarak geçiliyor

Son Güncelleme 10 Mart 2023 by

Depremden önce turist akınına uğruyordu, şimdilerde yanından korkarak geçiliyor. Kahramanmaraş merkezde yerli ve yabancı turist akınına uğrayan 345 yıllık tarihi Acemli Camii’nin minaresinin depremde zarar görmesinin ardından ortaya çıkan tehlikeli durum tedirgin ediyor.

 

Onikişubat ilçesi Şehit Evliya (Acemli) Mahallesi’nde yer alan ve 100 yılı aşan hafız yetiştirme kurslarıyla geleceğe ışık tutan Acemli Camii, yaşanan iki büyük depremin ardından hasar görerek ibadete kapatıldı. Kent merkezinde ilk ve tek Osmanlı eseri olma özelliği taşıyan cami depremden önce birçok yerli ve yabancı turisti ağırlarken şimdilerde hasar gören minaresi sebebiyle tehlike saçıyor. Mahallede yaşayan vatandaşlar ise yetkililer tarafından biran önce önlem alınmasını istiyor.

 

Caminin minaresinin yıkması gerektiğini belirten vatandaşlardan Sezai Gazi Sünen, “Cami hasar görmüş, vatandaşların biraz daha dikkatli olması lazım. İnşallah sayın yetkililerimiz böyle tarihi yerlerde çözüm üreterek yıkabilirler. Fakat herkesten önce kendi sağlığımızı kendimizin düşünmesi lazım. Eskiden vatandaşlar kendi mahallesinde bulunan camilerde ibadetini yapıyordu şimdi ise camilerimiz kapalı. İnşallah en kısa zamanda ibadete açılır. Dar sokakları tercih etmek doğru değil geniş caddeleri kullanmak gerekiyor” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Otomobiller kavşakta çarpıştı: 3 yaralı
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ