10.06.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

İlkokul öğrencilerinden sokak hayvanlarına mama projesi

  • Hatay
  • 05 Mayıs 2023
  • İlkokul öğrencilerinden sokak hayvanlarına mama projesi için yorumlar kapalı
  • 50 KEZ OKUNDU
İlkokul öğrencilerinden sokak hayvanlarına mama projesi
Lösev

Son Güncelleme 5 Mayıs 2023 by

İlkokul öğrencilerinden sokak hayvanlarına mama projesi. Hatay’ın Erzin ilçesi ilkokul öğrencileri tarafından sokak hayvanlarının beslenmesi için yol kenarlarına mama ve su bırakıldı.

 

İlçede bulunan Zekiye Cavidan Özmen İlkokul öğrencileri, öğretmen ve velilerin desteğiyle sokak hayvanları için çalışma yaptı. Ailelerin desteğini alan öğrenciler getirdikleri mama ve su kaplarını duvar kenarlarına bırakıp içlerini doldurdu. Hayvanları besleyip onlara sevgi gösterisinde bulunan çocuklar gönüllere dokundu.

 

Sokak hayvanları için mama dağıttıklarını ifade eden öğretmen Zeynep Ela Keçe “Her canlı gibi, sokak hayvanlarının da beslenmeye ihtiyaçları vardır. Bu nedenle arkadaşlarımızla karar verip, kendi aramızda para toplayarak mama aldık. Sınıf öğretmenimize bu projeyi açıkladığımızda çok sevindi. Sokak hayvanlarını besleme fikri 3/C öğrencileri olarak bizim fikrimiz. Ailelerimize ve sınıf öğretmenimize bu fikri açıkladık ve onlarda bizlere yardımcı oldu. Bizlerde bu projeyi hayata geçirdiğimiz için çok mutluyuz” dedi.

 

Hayvanları besleyen öğrenciler ise “Mamalar bizden, sevgi hepimizden” sloganı ile okullarına döndü.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Türkiye Diyanet Vakfı depremzedelerin yaralarını sarıyor
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ