fbpx
26.03.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Hataylı çocuklara tarihi külliyede moral etkinliği

  • Hatay
  • 05 Mart 2023
  • Hataylı çocuklara tarihi külliyede moral etkinliği için yorumlar kapalı
  • 14 KEZ OKUNDU
Hataylı çocuklara tarihi külliyede moral etkinliği
Lösev

Son Güncelleme 5 Mart 2023 by admin

Hataylı çocuklara tarihi külliyede moral etkinliği. Hatay’ın Payas ilçesinde depremzede çocuklar için moral etkinliği gerçekleştirildi.

 

Deprem felaketinin vurduğu Hatay’da gönüllü organizasyon ekipleri depremzede çocukları unutmuyor. Aralarında çeşitli meslek sahiplerinin yer aldığı palyaço grubu, Payas ilçesinde deprem felaketinde yıkılmayarak ayakta kalan Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi’nde çadır kentte kalan çocuklar için etkinlik düzenledi. Mimar Sinan tarafından yapılan tarihi külliyeye gelen palyaço ve çeşitli çizgi roman karakterine bürünen organizasyon firması gönüllüleri, depremzede çocuklar ile oyunlar oynayarak, onlara hediyeler verdi.

 

İskenderun ilçesinde bulunan organizasyon firmasının sahibi Öykü Bircan, “İnsanların temel ihtiyaçlarını karşılıyorduk ama gördük ki aslında bu da bir ihtiyaç. Çocuklarda bir korku, kaygı oluştu. Biraz olsun onları mutlu edip eğlendirerek, onların yaşadığı bu acıyı unutturarak keyif alıyoruz. Mutluyuz. Bize de iyi geliyor, büyüklere de iyi geliyor. İnşallah daha güzel şeyler yapacağız ve hep birlikte bu koca yıkıntıyı kaldıracağız, mutlu bir ülke olarak yaşamaya devam edeceğiz” dedi.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Milli Futbolcu Mahmut Tekdemir'den öğrencilere destek
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ