fbpx
26.03.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Hatay’da çadır kentte yaşayan depremzedelere hazır su ve gıda desteği

  • Hatay
  • 05 Mart 2023
  • Hatay’da çadır kentte yaşayan depremzedelere hazır su ve gıda desteği için yorumlar kapalı
  • 43 KEZ OKUNDU
Hatay’da çadır kentte yaşayan depremzedelere hazır su ve gıda desteği
Lösev

Son Güncelleme 5 Mart 2023 by admin

Hatay’da çadır kentte yaşayan depremzedelere hazır su ve gıda desteği. Hatay’ın Dörtyol ilçesinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ASYA Ekibi ilçede kurulan çadır kentte yaşayan depremzedelere hazır su ve gıda desteğinde bulundu.

 

Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremler nedeniyle depremzedelere ayni yardım faaliyetlerinde bulunan Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü bağlı ASYA ekibi personelleri 1 Tır dolusu su ve kahvaltılık gıda ile ilçede kaymakamlık karşısında kurulan çadır kentte kalan depremzedeleri ziyaret ederek vatandaşlara su ve gıda yardımı yaptı.

 

Depremzede vatandaşlara yardım için arkadaşları ile Erzurum’dan geldiklerini söyleyen ASYA personeli Adem Akan; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ASYA personeliyim. Dörtyol ilçesinde yaşayan depremzede kardeşlerimizin su ve kahvaltı türü gıda ihtiyaçları için buradayız” dedi.

 

Çadır kentte ailesi ile birlikte kalan 65 yaşındaki Yahya Gür adlı depremzede ise yapılan yardımlardan memnun olduklarını söyleyerek “Allah devletimizden ve milletimizden razı olsun” diye konuştu.

 

Çadır kentte kalan depremzedeler ise herhangi bir ihtiyaçlarının olmadığını verilen hizmetlerden memnun olduklarını söylediler.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Otomobilde yağ tenekelerine gizlenmiş 6 kilo 850 gram esrar ele geçirildi: 3 gözaltı
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ