09.12.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Cumhuriyet Kültür Merkezi açıldı

  • Hatay
  • 26 Aralık 2022
  • Cumhuriyet Kültür Merkezi açıldı için yorumlar kapalı
  • 132 KEZ OKUNDU
Cumhuriyet Kültür Merkezi açıldı

Son Güncelleme 26 Aralık 2022 by

Cumhuriyet Kültür Merkezi açıldı. Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın girişimleri ile kamulaştırılarak restorasyonu yapılan eski Konak Sineması, Cumhuriyet Kültür Merkezi olarak hizmete sunuldu.

 

Cumhuriyet Kültür Merkezi’nin açılışı, bir resim sergisi eşliğinde gerçekleştirildi.

 

Başkan Yılmaz, açılışta yaptığı konuşmada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda, gönül belediyeciliği anlayışıyla her daim hizmetinizde olduğumuzu bilmenizi isterim. Burası atıl bir haldeydi, burayı şehrimize kazandırmak için bana desteklerini esirgemeyen değerli milletvekillerimize, il ve ilçe teşkilatımıza, belediye personellerime teşekkürlerimi sunuyorum. Her zaman Antakya’mızın ve sizlerin emrindeyiz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

Konuşmaların ardından Kültür Merkezi’nin ve serginin açılış kurdelesi kesildi. Misafirler canlı müzik eşliğinde sergiyi gezme keyfi yaşadılar.

 

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın ev sahipliği yaptığı açılış törenine AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Hatay Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Abdulkadir Teksöz ve Türkiye’nin dört bir yanından sergi için eserleri ile katılan 60 sanatçı katıldı.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Hatay'da 4 bin 800 paket kaçak sigara ele geçirildi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ