31.05.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli mesajlar

  • Politika
  • 01 Mayıs 2023
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli mesajlar için yorumlar kapalı
  • 41 KEZ OKUNDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Memur-Sen Genel Kurulu’nda konuştu. Erdoğan, ”Deprem sonrası özellikle büyükşehirlerimizde aniden artan kira fiyatlarıyla ilgili gerekli hazırlıkları yapıyoruz. TOKİ vasıtasıyla daha fazla konut üreterek, memur ve ücretlinin refah kaybının önüne geçerek, bu meseleyi mutlaka çözüme kavuşturacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli mesajlar
Lösev

Son Güncelleme 1 Mayıs 2023 by

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli mesajlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Deprem sonrası özellikle büyükşehirlerimizde aniden artan kira fiyatlarıyla ilgili de gerekli hazırlıkları yapıyoruz. TOKİ vasıtasıyla daha fazla konut üreterek, memur ve ücretlinin refah kaybının önüne geçerek, bu meseleyi mutlaka çözüme kavuşturacağız.

Merkez Bankası’nın 27,5 milyar dolar döviz rezervi vardı. Şu anda 122 milyar dolar döviz rezervimiz var.

Asrın felaketine maruz kalsak da milletimizi de devletimizi de enkaz altında bırakmadık. Taşınma ve kira yardımı ile depremde vefat edenlerin yakınlarına bugüne kadar 30 milyar TL ödeme yaptık.

Seçimden sonra yeni Meclis’in yasama faaliyetlerine başlamasıyla 7500 liranın üzerinde emekli maaşı alanları sevindirecek haberi milletimizle paylaşacağız.

Temmuz ayında enflasyon farkı yanında refah payı artışını da dikkate alan bir düzenleme yapacağız. Memurlarımızı enflasyona ezdirmeme sözümüzü yine tutacağız.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  28. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nde Adana'nın sanatsal mekanları gezildi
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ