fbpx
27.03.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Hepsiburada’dan depremzede iş ortaklarına uzun vadeli destek sözü

  • Ekonomi
  • 09 Mart 2023
  • Hepsiburada’dan depremzede iş ortaklarına uzun vadeli destek sözü için yorumlar kapalı
  • 32 KEZ OKUNDU

E-ticaret platformu Hepsiburada, bölgedeki üretici ve satıcıların yaralarını sarmak ve bölgede kalıcı istihdamın sağlanmasına katkı için hayata geçirdiği ‘Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü’ programını tanıttı.

Hepsiburada’dan depremzede iş ortaklarına uzun vadeli destek sözü
Lösev

Son Güncelleme 9 Mart 2023 by admin

Hepsiburada’dan depremzede iş ortaklarına uzun vadeli destek sözü. Hepsiburada, deprem bölgesinde kalıcı refahın tesisine katkı amacıyla hayata geçirdiği ‘Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü’ programını, Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal’ın ev sahipliğinde basın mensuplarına duyurdu. Program kapsamında, e-ticaret platformunun teknoloji, lojistik ve pazarlama imkânları, iki yıl boyunca bölgedeki 10 bin KOBİ ve esnafın yanı sıra, 5 bin girişimci kadın ve kadın kooperatifi için seferber edilecek.

3 E-ticaret İhtisas Merkezi kuruluyor

Deprem bölgesindeki üç şehirde kurulacak ‘E-ticaret İhtisas Merkezleri’ ile de işletmelerin ofis, stok, lojistik, pazarlama ve müşteri hizmetleri ile eğitim ihtiyaçlarına cevap verilecek. ‘Hepsiburada Sözü’yle altı çizilen kalkınma projesiyle, deprem bölgesinde kalıcı refahın tesis edilmesine katkıda bulunulması hedefleniyor. Program ile e-ticaret platformu, 120 bin kişinin istihdamına ve 500 bin kişinin geçimine katkı sağlayacak.

“Deprem bölgesinde kalıcı refaha katkıda bulunacağız”

Toplantıda konuşan Nilhan Onal Gökçetekin, “Sahip olduğumuz lojistik, ticari ve teknoloji gücüyle iki yıl içinde, deprem bölgesinden Türkiye’ye ve dünyaya toplam 10 milyar TL’lik satış hacmi oluşturmayı hedefliyoruz. Bölgede e-ticaret altyapısını geliştirebilmek için ‘E-ticaret İhtisas Merkezleri’ kurma çalışmalarımıza başladık. Bölgede e-ticarete başlamak isteyen tüm esnaf ve KOBİ’ler bize bir telefonla ulaşabilir. Onlara özel hazırladığımız eğitim programları ile e-ticaret öğrenme yolculuklarını başlatıyoruz” şeklinde konuştu.

11 ilimizin ticari kalkınmasının yanı sıra, çocukları, gençleri ve ailelere sosyal destekleri de önceliklendirdiklerini anlatan Onal, “Programımızda çocuklar, gençler ve aileler için eğitim ve sosyal destekler de yer alıyor. Depremin ilk gününde başlattığımız yardım çalışmalarını sürdürürken, sonraki aşamaya geçerek bölgede refahın kalıcı hale gelmesi için ‘Hep Buradayız!’ diyoruz ve bölge ekonomisine uzun vadeli destek sözü veriyoruz” dedi.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Otomobil, 200 metrelik uçurma devrildi: 3 ölü

“Girişimci kadınlara ve kadın kooperatiflerine destek önceliği veriyoruz”

E-ticaret platformunun 2017’den itibaren sürdürdüğü Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı kapsamında, deprem bölgesindeki 5 bin girişimci kadına destek vereceklerini vurgulayan Nilhan Onal Gökçetekin, “Girişimci bir kadın olan Sayın Hanzade Doğan tarafından kurulan Hepsiburada’nın kadın CEO’su olarak, şirketimin bu konudaki duyarlılığından ötürü çok gururluyum. 5 yıldır 38 binin üzerinde girişimci kadına ve kadın kooperatiflerine verdiğimiz desteği bölgede artırarak sürdüreceğiz” diye konuştu.

“Hepsiburada’nın desteğiyle kısa sürede satışa başladık”

Depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’da yaşayan e-ticaret platformunda girişimci kadınlarından, Neşeli Mutfak’ın kurucusu Dilek Tecirli, basın toplantısına canlı bağlanarak bölgede yaşananları ve e-ticaret platformunun kadın girişimcilere sunduğu destekleri anlattı. Yaşanan felaketin boyutunu 6 Şubat sabahı gün ağardığında anladıklarını aktaran Dilek Tecirli, şunları söyledi: “Depremin ilk gününden itibaren e-ticaret platformunun ilgi ve desteğini gördük. İnsani yardımlarının yanı sıra, e-ticaret platformu iş ortağı olduğum için işimi çok hızlı ayağa kaldırdık. Sağladıkları teknolojik ve fiziksel imkanlar sayesinde kısa sürede tekrar sipariş almaya ve işimi yapabilmeye başladım. Tekrar çalışmanın ne kadar iyi geldiğini size anlatamam. Biliyorum ki bu şekilde dayanışmayla ve üreterek zaman içerisinde iyileşeceğiz, düzeleceğiz. “

Hepsiburada ‘Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü’ programı şöyle açıklandı:

Bölgedeki 10 bin KOBİ ve esnaf iki yıl boyunca, e-ticaret platformunun teknoloji, ticaret, lojistik ve pazarlama imkânlarıyla desteklenecek.

5 bin girişimci kadın ve kadın kooperatifleri için özel destekler verilecek.

E-ticaret platformu bölgedeki üç şehirde ‘E-ticaret İhtisas Merkezi’ kuracak.

Program kapsamında e-ticaret platformu, 120 bin kişinin istihdamına; 500 bin kişinin geçimine katkı sağlayacak. İki yıl içinde bölgeden tüm Türkiye’ye ve dünyaya toplam 10 milyar TL’lik satış hacmi oluşturulacak. Programda ayrıca çocuklar, gençler ve aileler için eğitim ve sosyal destekler de yer alıyor.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  HSA Enerji, 2023 yılının ilk hedefini ihracat olarak açıkladı

Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ