19.05.2022 - Adanada.NET / Adana'nın Şehir Portalı

Cumartesi-Pazar Sokağa Çıkma Yasağı Ayrıntıları…

Cumartesi-Pazar Sokağa Çıkma Yasağı Ayrıntıları…

Son Güncelleme 26 Haziran 2020 by admin

Adana’da Cumartesi-Pazar Sokağa Çıkma Yasağı Ayrıntıları… YKS sınavına girecek olan öğrencilerin ulaşım sorunu yaşamaması için uygulanacak sokağa çıkma yasağı sınav saatlerini kapsıyor.

Cumartesi ve pazar farklı saatlerde uygulanacak olan kısıtlamanın saatleri şu şekilde…

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAAT KAÇTA?

Geçtiğimiz hafta LGS sınavı dolayısıyla yapılan uygulama bu hafta YKS sınavı için yapılacak. Toplu ulaşım araçlarında yığılma olmaması amacıyla devreye konulan sokağa çıkma yasağı 27-28 Haziran tarihlerinde uygulanacak. Konu ile ilgili İçişleri Bakanlığı’nın hafta sonu sokağa çıkma yasağı genelgesi şöyle…

Cumartesi 15.00’a – Pazar 18.30’a Kadar

27 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 09.30 ile 15.00 arasında ve 28 Haziran 2020 Pazar günü 09.30 ile 18.30 saatleri arasında aşağıda belirtilen istisnalar hariç olmak üzere 81 ilimiz sınırları içinde bulunan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacak.

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak gün ve saatlerde; ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ile tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri (vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın fırın, unlu mamul ruhsatlı iş yerleri, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ile tatlıcılara gidip gelebilecektir.)

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Pin It on Pinterest