24.10.2021 - Adanada.NET / Adana'nın Şehir Portalı

Barut : Ukrayna’da yurttaşlarımız neden mağdur ediliyor?

Barut : Ukrayna’da yurttaşlarımız neden mağdur ediliyor?
Online Test Merkezi

Son Güncelleme 4 Temmuz 2019 by admin

Barut : Ukrayna’da yurttaşlarımız neden mağdur ediliyor?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, geçen hafta Ukrayna’ya giden 2 Türk öğrencinin uğradığı kötü muamele ve yaşadıkları mağduriyeti Meclis gündemine taşıdı. Öğrencilerin yaşadıkları olumsuzlukları paylaşan Barut, son dönemlerde Türk vatandaşlarına yaşatılan mağduriyetlerin giderilmesi için Dışişleri Bakanlığını hassasiyetle sorumluluğa davet etti.

ÖĞRENCİLERİN YAŞADIKLARINI ANLATTI

Türkiye Büyük Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) konuşan Ayhan Barut, “Geçtiğimiz hafta dil öğrenimi için öğrenci iki arkadaş Ukrayna ‘ya gidiyorlar. Öğrenciler, aracı şirket üzerinden her türlü iş ve işlemlerini hazırlayarak gerekli başvuruları yapıyor ve Ukrayna’ya varıyorlar. Ancak Ukrayna havaalanında, Ukrayna Sınır Birimi yetkilileri öğrencileri alıyor ve öğrencilere çeşitli sorular yöneltiyorlar. Günün sonunda öğrencilerin cebindeki para miktarını soruyor ve olması gereken miktarda para olmadığı gerekçesi ile içeri almıyor ve orada tutuyorlar” dedi.

“SON YILLARDA ALIŞKANLIK HALİNE GETİRDİLER”

Olaydan haberdar olunca Dışişleri Bakanlığı ve Türkiye’nin Ukrayna Büyükelçiliği üzerinden görüşmeler yaptığını aktaran Ayhan Barut, “Yaptığımız görüşmelerde bu tutumun son yıllarda bir alışkanlık haline geldiğini ve vatandaşlarımızın mağdur edildiği bilgilerine ulaştım. Söz konusu uygulama Ukrayna ile ilişkilerimizde karşılıklı varılan bir mütakabat sonucu mudur?
Öyle ise ülkemiz için gerekli koşulları sağlamayan ve geri gönderilen kaç Ukraynalı vatandaş olmuştur? Ukrayna makamlarınca Türk vatandaşlarımıza yaşatılan bu mağduriyetlerin giderilmesi için Dışişleri Bakanlığını hassasiyetle sorumluluğa davet ediyorum” diye konuştu.

Bunu da okumak isteyebilirsin --->  Ayhan Barut, Meclis'te Emeklilikte Yaşa Takılanlar için konuştu
Fiyatuygun.com TR
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Pin It on Pinterest