02.03.2024 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

TISİAD, Türkiye-Irak ilişkilerini güçlendiriyor

  • Adana'da / Güncel / Ekonomi
  • 16 Aralık 2022
  • TISİAD, Türkiye-Irak ilişkilerini güçlendiriyor için yorumlar kapalı
  • 191 KEZ OKUNDU
TISİAD, Türkiye-Irak ilişkilerini güçlendiriyor

Son Güncelleme 16 Aralık 2022 by

TISİAD, Türkiye-Irak ilişkilerini güçlendiriyor.  Türkiye-Irak Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TISİAD) Başkanı Mehmet Salih Çelik, Türk ve Iraklı bakanlarla, bürokratlarla el ele verip iki ülke arasındaki ticareti artıracaklarını vurguladı.

Türkiye-Irak Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TISİAD) iki ülke arasındaki ticari ilişkileri güçlendirmek için yoğun bir emek harcıyor. Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) üyesi olarak da bölgesine katkı koyan TISİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Salih Çelik, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Selahattin Balkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, başkent Ankara’da çeşitli temaslarda bulundu.

GENEL MÜDÜRLERDEN DESTEK MESAJI

Ankara’daki temasları kapsamında TISİAD ve üyeleri için önemli sonuçlar doğuracak değerli ziyaretler gerçekleştiren Çelik, “Geçtiğimiz ay Mersin’de hayat bulan ve büyük yankı uyandıran Türkiye-Irak Yatırım ve İş Zirvesi’ne katılan, çalışmalarımıza destek veren, önemseyen Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürü Sayın Mustafa Gümüş ve Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürü Sayın Mehmet Ali Kılıçkaya’yı ziyaretimiz oldukça verimli geçti” dedi.

DESTEKLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Zirvenin Türkiye ve Irak açısından geleceğe atılan önemli adımları beraberinde getirdiğini kaydeden Genel Müdürler Gümüş ve Kılıçkaya’nın, TISİAD’ın pozitif çalışmalarını yakından takip ettiğini, bundan sonraki süreçte de işbirliğini geliştireceklerini, sadece Türkiye’de değil Irak’ta gerçekleşecek çalışmalarda da yer alacaklarını belirttiklerine dikkat çeken Başkan Çelik, “Genel Müdürlerimiz Irak’ta kısa süre sonra iş dünyasıyla bir araya gelme arzularını da dile getirdiler. Sayın Gümüş ve Kılıçkaya’ya yakın ilgileri, destekleri ve nezaketleri için içtenlikle teşekkür ederiz” dedi.

Başkan Çelik, iki ülke arasındaki ticari ve sosyal gelişmelerin artarak sürmesi için dernek olarak üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeye devam edeceklerini kaydetti.

MIP GENEL MÜDÜRÜNE ZİYARET

Başkan Mehmet Salih Çelik ve beraberindeki heyet ayrıca Mersin Uluslararası Limanı (MIP) Genel Müdürü Johan Van Daele ile de bir araya geldi. MIP’in ulusal ve uluslararası çalışmalarda TISİAD’la işbirliğini sıcak tutacaklarını kaydeden Daele’ye teşekkür eden Başkan Çelik, “Îş dünyası olarak yatırıma, üretime, istihdam ve ihracata odaklanmamız gerekiyor. Ülkemizin her alanda büyümesi için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” diye konuştu.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Ceyhan'da ağır hasarlı yapıların yıkımı başladı
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ