fbpx
26.03.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Seyhan’da spor okulları kaldığı yerden devam ediyor

Seyhan’da spor okulları kaldığı yerden devam ediyor
Lösev

Son Güncelleme 5 Mart 2023 by admin

Seyhan’da spor okulları kaldığı yerden devam ediyor. Söğütlü Futbol Tesisindeki ilk antrenman ve maçta ter döken çocukların mutluluğu yüzlerine yansıdı.

 

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Söğütlü Futbol Tesisinde hafta boyunca gerçekleştirilen futbol eğitimlerinin moral ve motivasyon odaklı olduğunu belirterek, “Depremlerin toplumda neden olduğu travmaların çocuklarımız üzerindeki olumsuz etkisini olabildiğince hafifletmeye çalışıyoruz. Yaşadığımız afet nedeniyle bir süredir ara verdiğimiz futbol okulu çalışmalarımıza kaldığımız yerden yeniden başladık. Söğütlü Futbol Tesisimizde kıymetli öğrencilerimizle ilk çalışmamızı gerçekleştirdik. Evlatlarımızı spor ile motive ediyor, onların zihinsel ve bedensel olarak sağlıklı bireyler haline gelmesini sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

 

Sporun kötü arkadaşlıklara ve alışkanlıkları karşı çok önemli bir unsur olduğunun altını çizen Başkan Akay, “Velilerimizin evlatlarını spora teşvik etmelerini rica ediyoruz. Depremin neden olduğu travmaların atlatılmasında spor çok etkili bir araç olacağına inanıyoruz. Bu zor günleri her zaman olduğu gibi birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde aşacağız” diye konuştu.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Sinekle mücadele gece gündüz sürüyor
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ