29.09.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Şener Şen’in doğduğu öne sürülen tarihi ev, esnafı tedirgin ediyor

  • Adana'da / Güncel
  • 15 Mart 2021
  • Şener Şen’in doğduğu öne sürülen tarihi ev, esnafı tedirgin ediyor için yorumlar kapalı
  • 305 KEZ OKUNDU
Şener Şen’in doğduğu öne sürülen tarihi ev, esnafı tedirgin ediyor

Son Güncelleme 15 Mart 2021 by

Şener Şen’in doğduğu öne sürülen tarihi ev, esnafı tedirgin ediyor. ADANA’da Türk sinemasının efsane isimlerinden Şener Şen’in 1941 yılında dünyaya geldiği öne sürülen tarihi ahşap ev, yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Evin çevresindeki esnaf, atıl durumdaki binadan düşen tahta parçaları nedeniyle tedirgin olduklarını söyledi.Türk sinemasının efsane isimlerinden Şener Şen’in Adana’da 1941 yılında doğduğu iddia edilen ahşap ev, bakımsızlık ve 2015 yılında çıkan yangında hasar gördü. 100 yıldan daha eski olan ahşap, yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Kaderine terk edilen evin çatısının açıldığı, ahşap yapısında sarkmaların olduğu, duvarında ise çatlama ve yarıklar oluştuğu görüldü. Bina, yıkılma tehlikesi nedeniyle çevredeki esnafı tedirgin etmeye başladı.

‘RİSK TAŞIYOR’

Evin yanında lokantası bulunan Sabri Çağın, binanın vatandaşların üzerine çökebileceğini belirtti. Sabri Çağın, ‘Bu bina burada çok büyük risk taşıyor. Binanın tahtaları hep çürüdü. Buradaki tuğlalar ‘düşecek’ diye korkuyoruz’ dedi.

‘RESTORE EDİLSİN’

Bir diğer esnaf Muhammet Yılmaz ise evin 10 yıldır bakımsız olduğunu ve başka bir esnafın aracına binadan tahta parçaları düştüğünü belirterek maddi hasara neden olduğunu kaydetti. Yılmaz, ‘Tek istediğimiz evin restore edilip insanların ziyaretine açılması’ diye konuştu.

YETKİLİLER, ŞEN AİLESİNE ULAŞAMADI

Adana Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, binanın sahibine 4 yıldır ulaşamadıklarını kaydetti. Yetkililer, binanın tapuda Şen soyadına mensup kişiler adına kayıtlı olduğunu saptadıklarını, ancak yaptıkları araştırmada bir sonuca ulaşamayınca restorasyon çalışmalarını başlatamadıklarını ifade etti.

 

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Makbule özgürlüğüne kavuştu
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ