09.12.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Sarıçam Belediyesi’nin son kullanma tarihi geçmiş gıdaları dağıttığı iddiası

Sarıçam Belediyesi’nin son kullanma tarihi geçmiş gıdaları dağıttığı iddiası

Son Güncelleme 16 Aralık 2022 by

Sarıçam Belediyesi’nin son kullanma tarihi geçmiş gıdaları dağıttığı iddiası. Adana’da yaklaşık bir hafta önce Sarıçam Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı başlatıldı. İncirlik Mahallesi’nde oturan bir kadın da belediye tarafından 13 Aralık günü aranarak saat 15.00’da belediyeye gelerek ücretsiz gıda paketini alabileceği söylendi. İsmini açıklamayan kadın belediyenin tesislerine giderek oradaki görevlilerden bir çok gıda malzemesi olan paketi belediyeye ait çanta içinde teslim aldı. Genç kadın da paketi alıp eve geldi. Kadının oğlu paket içindeki yoğurduğu açıp bir kaşık aldıktan sonra annesine tadının tuhaf olduğunu söyleyince son kullanma tarihine baktıklarında 13 Aralık’ı gördü. Bunun üzerine diğer malzemelere baktığında ise birçok ürünün son kullanma tarihinin gıdayı aldığı 13 Aralık ya da 14 Aralık olduğunu fark eden kadın ürünlerin görüntüsünü çekip sosyal medyada paylaştı.

 

Verilen bir koli yumurtanın son kullanma tarihinin de 14 Aralık olduğunu belirten kadın, “Son kullanma tarihine bir gün kalmış. Ben iki çocukla 30 yumurtayı nasıl bitireceğim” diyerek tepki gösterdi. Sosyal medyada bu videolar viral olunca Sarıçam ilçesinden birçok kişi gıda yardımı aldıklarını aynı bu şekilde son kullanma tarihinin geçtiğini yazdı.

 

Belediye yetkilileri ise konuyla ilgili yaptıkları açıklamada, son kullanma tarihi geçmiş gıdanın verilmesinin söz konusu olmadığını, genç kadının yardım alırken kendi isteğiyle belediyenin marketinde atılmak üzere olan son kullanma tarihi geçmiş gıdaları aldığını öne sürdü.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  POMEM Türkiye birincisi Yüreğir'den
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ