fbpx
22.03.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı
Adanada.NET

Saimbeyli’de “bayrak yürüyüşü”

Saimbeyli’de “bayrak yürüyüşü”
Lösev

Son Güncelleme 18 Ekim 2022 by admin

Saimbeyli’de “bayrak yürüyüşü”. Adana’nın Saimbeyli ilçesinin Fransız işgalinden kurtuluşunun 102. yılı nedeniyle bayrak yürüyüşü yapıldı.

 

18 Ekim 1920’de Yüzbaşı Doğan ve Kaymakam Saim Bey tarafından Fransız işgalinden kurtarılan ve adını 1922 yılında Kaymakam Saim Bey’in kahramanlık destanı ile alan ilçede kurtuluş etkinlikleri düzenlendi.

 

Saimbeyli Kaymakamı Emrah Özbek ile birlikte Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçe, Şehit Aileleri Derneği, Kuva-yi Milliye Mücahitleri Derneği, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla bayrak yürüyüşü yapıldı.

 

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Saimbeyli Şube Başkanı Vahap Şener, “18 Ekim Saimbeylimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yılı kutlamaları büyük bir coşkuyla ve bayrak yürüyüşüyle başladı. Bizlerde bu yürüyüşteki yerimizi gururla aldık. Bizlere bu gururu yaşatan tüm geçmişlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu kutlamaların coşkuyla yapılabilmesi için büyük çaba harcayan Kuvâ-yi Milliye Derneği Saimbeyli Şube Başkanı Oğuz Duran Aksoy başkanıma ve yurdun dört bir yanından gelerek coşkumuza ortak olan Kuvayı milliye derneklerine teşekkür ederiz” dedi.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Villaya 20 günde 3 milyon 500 bin lira zam yaptılar
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ