Lösev
23.06.2024 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Mısır sapı balyaları alev aldı, karayolunu dumanlar kapladı

Mısır sapı balyaları alev aldı, karayolunu dumanlar kapladı

Son Güncelleme 17 Eylül 2022 by

Mısır sapı balyaları alev aldı, karayolunu dumanlar kapladı. Adana’nın İmamoğlu ilçesinde bir tarladaki mısır sapı balyaları alev alev yandı. Dumanlar Adana karayolunu kapladı.

 

Edinilen bilgilere göre, İmamoğlu ilçesinde Ayvalı Mahallesi’nde saat 16.00 sularında henüz bilinmeyen bir nedenle yaklaşık 10 bin ton olduğu tahmin edilen mısır sapı balyaları yanmaya başladı. Dumanlar Adana karayolunu kaplarken, olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin ve çevre ilçeden takviye gelen itfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi sürerken yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

Adana’nın İmamoğlu ilçesinde çıkan yangında mısır sapı balyalarının alevleri gecenin karanlığını aydınlattı. Yaklaşık 6 saattir süren yangında 25 bin ton mısır sapı balyası alevlere teslim olurken zararın 30 milyon TL’yi bulduğu ileri sürüldü.

Yangın, saat 16.00 sularında İmamoğlu ilçesi Ayvalı Mahallesi’nde başladı. Yaklaşık 6 saattir süren balya yangınını söndürme çalışmaları havadan ve karadan görüntülendi. Özel bir firmaya ait olduğu öğrenilen mısır sapı balyalarının termik santrallere yakıt olarak verilmek üzere hazırlanıp istiflendiği belirtilirken ilk belirlemelere göre 25 bin ton mısır sapı balyasının yandığı iddia edildi. Zararın şuana kadar 30 milyon TL’yi bulduğunu aktaran bir firma görevlisi söndürme çalışmalarının sürdüğünü zararın çok büyük boyutta olduğunu söyledi. Bölgede yangından zarar görmemiş olan mısır sapı balyaları tırlara yüklenerek kurtarılamaya çalışılırken AFAD, jandarma ve sağlık ekipleri olumsuz bir duruma karşın nöbeti söndürüyor. Jandarma ekipleri yangının çıkış nedenine yönelik araştırma yapıyor.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Hırsızlar şehrin göbeğinde sulama kanalının korkuluklarını böyle çaldılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ