24.09.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Kırmızı ışıkta geçen sürücü ve yayalara ceza

  • Adana'da / Güncel / 3.Sayfa
  • 26 Haziran 2019
  • Kırmızı ışıkta geçen sürücü ve yayalara ceza için yorumlar kapalı
  • 657 KEZ OKUNDU
Kırmızı ışıkta geçen sürücü ve yayalara ceza

Son Güncelleme 26 Haziran 2019 by

Kırmızı ışıkta geçen sürücü ve yayalara ceza

Kırmızı ışıkta geçen sürücü ve yayalara ceza Adana’da yayaya yol vermeyen sürücülere 488’er TL, kırmızı ışıkta geçen yayalara da 108’er TL para cezası kesildi Uygulamada kırmızı ışıkta geçtiği için ceza kesilen vatandaş, “Gidin başkasını yakalayın ya zaten işsizim” diye sitem etti.

Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan uygulamada, yaya yolunda yayaya yol vermeyen sürücülere 488’er TL, kırmızı ışıkta geçen yayalara da 108’er TL para cezası kesildi. Polisin kırmızı ışıkta geçtiği için ceza kestiği bir vatandaş da “Gidin başkasını yakalayın ya zaten işsizim” dedi.

adanada.net

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, Atatürk Caddesi Kız Enstitüsü kavşağında “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” sloganıyla trafik uygulaması gerçekleştirdi. Kırmızı ışıkta geçen yayalara 108’er TL, yayaya yol vermeyen sürücüye 488 TL para cezası uyguladı.

Yaya yolunda yayaya yol vermediğinden 488 TL para cezası kesilen Ahmet Demir isimli vatandaş, “Yayayı görmediğim. Benimde dalgınlığıma geldi. Yoksa tabi ki yayalar önceliklidir. Bence uygulama güzel. Biz devletin sunduğu her şeye razıyız. Bundan sonra daha dikkatli olacağımız kesin. Öncelik yayaların” dedi.

Kırmızı ışıkta geçen bir yayayı durduran ekipler, yayayı uyararak 108 TL ceza kesmek için kimlik istedi. Vatandaş, “Gidin başkasını yakalayın ya zaten işsizim. Olabilir insan dalmış olabilir. Bu ceza neyin nesi? Ben bir yere imzada atmam. İmzalamazsam ne olacak birde hapis yatalım” diye sitem etti.

Yayaya yol verdiği için kupa bardak hediye edilen sürücü de, “Teşekkür ederim yayaların yerinde bizde olabilirdik. Bizi görmemiş, duymamış olabilirler. Ondan dolayı yol verdim, uygulama iyi olmuş” dedi.

Uygulamada kırmızı ışıkta yaya yolundan geçen bir bisikletliye de kural ihlalinden dolayı 108 TL para cezası kesilerek bilgilendirilirken, otomobil içerisinde cep telefonuyla konuşan sürücüye de 235 TL para cezası kesildi.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Adana’da otobüsün çarptığı yaya hayatını kaybetti
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ