31.05.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Hasan Karaca, İyi Parti Adana milletvekili aday adayı oldu

  • Adana'da / Güncel / Siyaset
  • 21 Mart 2023
  • Hasan Karaca, İyi Parti Adana milletvekili aday adayı oldu için yorumlar kapalı
  • 238 KEZ OKUNDU
Hasan Karaca, İyi Parti Adana milletvekili aday adayı oldu
Lösev

Son Güncelleme 21 Mart 2023 by

Hasan Karaca, İyi Parti Adana milletvekili aday adayı oldu.  14 Mayıs tarihinde yapılacak seçimlerde aday olmak için siyasi partilere aday adaylığı başvuruları devam ediyor. Eğitimci Hasan Karaca seçimlerde İyi Parti Adana adayı olmak için parti genel merkezinde başvurusunu yaptı.

Hasan Karaca Kimdir?

1955 Yılında Malatya/Hekimhan’da doğan Hasan Karaca, ilk ve orta öğrenimini Hekimhan’da tamamladı. Sonrasında Tokat Öğretmen okulunda eğitimine devam eden Karaca ayrıca Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya-Biyoloji (FKB) bölümünden mezun oldu.

Uzun yıllar Malatya, Kahramanmaraş ve Çankırı illerinde öğretmenlik ve müdürlük yapan Hasan Karaca, 1980 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Şube Müdürlüğü yaptı. Bu görevin ardından yaklaşık 35 yıl boyunca Adana ve Mersin’de Milli Eğitim Bakanlığı Müfettişliği yaparak 2018 yılında emekli oldu. Görev aldığı süreler içerisinde bir çok teşekkür, takdir ile üstün hizmet belgeleri ile ödüllendirilen Karaca’nın Eğitimin Denetlenmesi isimli yayınlanmış bir kitabı bulunmaktadır.

İyi Parti Çukurova ilçe divan kurulu ile İyi Parti il yönetim kurulu üyeliğinde de bulunan Karaca 2013 seçimleri için İyi Parti Adana Milletvekili Aday Adayı olmuştur.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Seyhanlı halterciler Türkiye Şampiyonası'nı başarıyla tamamladı
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ