24.09.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

“Coğrafi işaret” toplantısı

  • Adana'da / Güncel
  • 14 Haziran 2019
  • “Coğrafi işaret” toplantısı için yorumlar kapalı
  • 1.295 KEZ OKUNDU
“Coğrafi işaret” toplantısı

Son Güncelleme 14 Haziran 2019 by

“Coğrafi işaret” toplantısı

Adana’nın sahip olduğu değerlerin tanıtımını sağlamak ve markalaştırmak hedefinde, “coğrafi işaret” alabilecek ürün sayısını arttırmak amacıyla düzenlenen değerlendirme toplantısı, Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Makamı’nda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Murat Süzen, İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Remzi Özdoğan ile kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

COĞRAFİ İŞARET” ALABİLECEK ÜRÜNLER DEĞERLENDİRİLDİ

Katılımcıların konu hakkında yaptıkları  değerlendirmeler ve görüş alış verişinde bulunulmasıyla süren toplantıda, coğrafi işaret alabilecek ürünlerin belirlenmesi için önümüzdeki günlerde geniş katılımlı bir çalıştay düzenlenmesi kararı alındı.

VALİ DEMİRTAŞ, “DÜZENLEYECEĞİMİZ ÇALIŞTAYIN YARARLI OLACAĞINA İNANIYORUM”

Vali Mahmut Demirtaş, dile getirdikleri görüş ve önerilerinden dolayı katılımcılara teşekkür ettiği toplantının sonunda yaptığı açıklamada, Adana‘nın sahip olduğu değerleri markalaştırmaya yönelik çalışmaları kararlılıkla sürdüreceklerini ifade etti ve hayli yararlı olacağına inandığını belirttiği çalıştayın Adana’ya şimdiden hayırlı olmasını diledi.

 

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Mustafa Oğuz Yiğit: Güçlü bir Türkiye’yi Gençlerle hayal ediyoruz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ