fbpx
21.03.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı
Adanada.NET

Ceyhan, acil destek bekliyor

Ceyhan, acil destek bekliyor
Lösev

Son Güncelleme 15 Mart 2023 by admin

Ceyhan, acil destek bekliyor. Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, devletin tüm yetkili organlarını Ceyhan ilçesinin acilen bir konteyner kente ihtiyacı olduğunu vurguladı. 1998 depreminde 145 hemşehrisinin hayatını kaybettiğini hatırlatan, 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerden büyük oranda etkilenen ve 1 vatandaşın hayatını kaybettiği Ceyhan’da artçı sarsıntıların korku salmaya devam ettiğini belirten Başkan Hülya Erdem, “Daha büyük acılar yaşanmasının önüne geçmek zorundayız” dedi.

“GÜVENLİ YAŞAM İSTİYORUZ”

Ceyhan’da depremden kaynaklı ciddi bir sorun yaşandığını vurgulayan Başkan Hülya Erdem, devletin yetkili organlarının Ceyhanlı hemşehrilerinin güvenli yaşamı için harekete geçmesi çağrısında bulundu. Ceyhan Belediyesi olarak depremden kaynaklı hasarlı binaların tespiti yaptıklarını, vatandaşların devam eden artçı depremler nedeniyle evlerine girmeye korktuğunu kaydeden Başkan Hülya Erdem, “Ceyhanımızın terk edilmiş ilçe görünümünden uzaklaşmasını istiyoruz. Olası büyük bir depremde çok can kaybedebiliriz” diye konuştu.

“ACİL YIKILMASI GEREKEN VE AĞIR HASARLI BİNALARIMIZ VAR”

Ceyhan ilçesinde 7’si acil yıkılmayı bekleyen binanın yanı sıra 71 ağır hasarlı bina olduğunu ifade eden Başkan Hülya Erdem, 106 orta hasarlı binanın da kullanılamaz hale geldiğini vurguladı. İlçede 4 bine yakın insanın evine giremediğini anlatan Başkan Hülya Erdem, “Hemşehrilerimizin kalacak yer sorunu var. İlçemize acilen bir konteyner kent kurulmasını istiyoruz. Bu konudaki girişimlerimizi yaptık. Şu ana kadar olumlu bir dönüş alamadık ancak insanlarımızın can güvenliği için sonuç almayı umut ediyoruz” diye konuştu.

Yetkilileri duyarlılığa çağıran Başkan Hülya Erdem, belediye olarak tüm imkanları seferber ettiklerini ancak bütçe yetersizliği nedeniyle konteynerkent kurulumunda İçişleri Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın desteğine ihtiyaç duyduklarını kaydetti.

“KONTEYNER KENTE İHTİYACIMIZ VAR”

Okulların başladığı şu günlerde insanların evlerine, yuvalarına dönmeye başladığını, çocukların da okula gitmek istediğini ifade eden Başkan Hülya Erdem, ilçede vatandaşlarının tüm gıda, hijyen, giyecek, yiyecek ihtiyaçlarını karşıladıklarını, karşılamaya devam ettiklerini ifade ederken, “İlçemizde daha fazla çalışmaya, daha fazla yatırıma ve desteğe ihtiyacımız var. İlgililerden, yetkililerden ve iş dünyasından bu konuda destek bekliyoruz. İlçemize acilen bir konteynerkent yapılması gerekiyor. Daha büyük acılar yaşamak istemiyoruz. Büyük bir riskle karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  7 yaşındaki Muhammet, belediye otobüsünün altında can verdi

Deprem bölgelerinden Ceyhan’a gelen vatandaşlarla da yakından ilgilendiklerine vurgu yapan Başkan Hülya Erdem, “Belediyemizin tüm birimleriyle adeta teyakkuzdayız. Başka şehirlerden gelen insanlarımız da kalacak yer sorunu yaşıyor. Ağır hasarlı evlerin tahliyeleri gerçekleşti. Gidecek yeri olmayanlar için acil çözüm üretmek zorundayız” diye konuştu.

Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ