24.02.2024 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Bağımsızlık ateşimiz asla sönmeyecek

Bağımsızlık ateşimiz asla sönmeyecek

Son Güncelleme 4 Ocak 2023 by

Bağımsızlık ateşimiz asla sönmeyecek. Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Başkanı Hüseyin Kış, “Yeni bir yıla girerken Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına adım atmanın gururunu ve  onurunu da yaşıyoruz” dedi. 3 Ocak Mersin ve 5 Ocak Adana’nın kurtuluş günlerini kutlayan Başkan Kış, “Kuşatılmışlığa inat küllerinden yeniden doğan Türkiye Cumhuriyeti’nin iki güzide kenti Adana ve Mersin, kurtuluş yıllarındaki kahramanlıklarıyla dillere destan bir mücadele örneği sergilemiştir” diye konuştu.

Çukurova’da kurtuluş coşkusu

Cumhuriyete giden yolun ilmek ilmek döşendiği, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesine ilham veren kadim Çukurova toprakları Adana ve Mersin’in kurtuluş günlerini onurla kutladığını vurgulayan Başkan Kış, şunları söyledi:

“Atalarımızdan bizlere emanet şehirlerimizin ilelebet yaşaması ve geleceğe güvenle bakabilmesi için bizler de var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Tarihsel misyona uygun hareket eden iş dünyası temsilcileri olarak 3 Ocak 1922 Mersin, 5 Ocak 1922 Adana’nın kurtuluş günlerini onurla ve gururla kutluyoruz.

İkinci yüzyıla girerken iki kentimizde 101 yıldır yanan bağımsızlık ateşinin asla sönmeyeceğini belirtmekte fayda görüyoruz. Ülkemizin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılapları doğrultusunda, Atatürk’ün bir çift mavi gözü ışığında yürümeye devam edeceğiz.

Başta Atatürk olmak üzere kentlerimizin bugünlere taşınmasında emeği olan tüm şehit ve gazilerimizi minnet, şükran ve saygıyla anıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle 3 Ocak Mersin, 5 Ocak Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümünü kutluyoruz. Ülkemizin, Adana’nın Mersin’in kalkınıp gelişmesi ve daha müreffeh bir toplum için çalışan iş dünyasının temsilcileri olarak sorumluluğumuzun farkındayız. Bu sorumluluk duygusuyla azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Çukurova’mızın, Adanamızın, Mersinimizin kurtuluş günleri kutlu olsun. Nice yıllara Adana, nice yıllara Mersin…”

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Adana Şehir Hastanesi depremzedeler için sağlık üssü oldu
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ