27.09.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Ayhan Barut otobüsçü ve dolmuşçu esnafıyla buluştu

  • Adana'da / Siyaset / Güncel
  • 02 Ağustos 2019
  • Ayhan Barut otobüsçü ve dolmuşçu esnafıyla buluştu için yorumlar kapalı
  • 841 KEZ OKUNDU
Ayhan Barut otobüsçü ve dolmuşçu esnafıyla buluştu

Son Güncelleme 2 Ağustos 2019 by

Ayhan Barut otobüsçü ve dolmuşçu esnafıyla buluştu

“Sorunları biliyoruz, çözüm için uğraşıyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, otobüsçü ve dolmuşçu esnafıyla bir araya gelerek, “Her zaman halkımızın içindeyiz. Sorunları biliyoruz, çözüm için uğraşıyoruz” dedi.

SORUNLARI DİNLEDİ, ÖNERİLERİNİ PAYLAŞTI

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) tatile girmesiyle birlikte Adana’da ilçeleri gezen ve toplumun tüm kesimleriyle buluşmalarını sürdüren Ayhan Barut, 59 Nolu Halk Otobüsleri Kooperatifi ile Özen Dolmuşları Durağı’nda otobüsçü ve dolmuşçu esnafıyla bir araya geldi. Esnafın yoğun ilgi gösterdiği Ayhan Barut, herkesle tek tek tokalaşarak sorunlarını ve isteklerini dinleyip çözüm önerilerini paylaştı.

“YER VE BORÇ SORUNUNU ÇÖZMEK İÇİN UĞRAŞACAĞIZ”

İlk olarak 59 Nolu Halk Otobüsleri Kooperatifi’ni ziyaret eden CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, gösterilen ilgiye teşekkür etti. Ayhan Barut’un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden  Kooperatif Başkanı Hasan Baysal, Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ait durak yeri konusunda yaşadıkları sorunları anlatıp çözümü için destek istedi. Toplam 122 üyesi olan kooperatifin Vakıflar Müdürlüğü’ne 1 milyon liranın üzerinde kira ve ecrimisil borcu olduğunu aktaran Hasan Baysal, “Mahkemelik olan bu boru esnafın ödeme durumu yok. Ayrıca otobüslerin güzergahları, mazot masrafları, satışla ilgili devir işlemleri hususunda yardım bekliyoruz” diye konuştu. Özen Dolmuşları Durağı’na da giderek Başkan Mehmet Batur ve dolmuşçu esnafıyla görüşen Ayhan Barut, dolmuş güzergahları, akaryakıt zamları gibi konularda iletilen şikayetleri not aldı.

“HALKIMIZIN EMRİNDEYİZ”

Esnaf ve esnaf temsilcilerinin dile getirdiği sorunları dinleyen Barut, çözüm için elinden gelen gayreti göstereceğini ve yetkililerle görüşmeler yapacağını bildirdi. Dolmuşçu ve otobüsçü esnafın sesinin duyulması gerektiğini aktaran Ayhan Barut, “Adana’nın her noktasında yurttaşlarımızla bir araya geliyor, sorunlarını dinliyoruz. Biz her zaman halkımızın içindeyiz. Halkımızın emrindeyiz. Sorunları biliyoruz, çözüm için uğraşıyoruz. Dolmuşçu ve otobüsçü esnafımızın yaşadıkları sorunlar çözümsüz değildir. Özellikle Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün otobüsçü esnafın borçlarıyla ilgili esnafın sesini duyup taleplerine kulak vermesini, onlara kolaylık sağlamasını istiyoruz” dedi.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Ceyhan'daki Orman Yangını Meclis Gündeminde
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ