30.09.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Adana’da Kuyu Faciası

Adana’da Kuyu Faciası

Son Güncelleme 4 Ağustos 2020 by

Adana’da kazdıkları su kuyusunda metan gazının etkisiyle zehirlenerek hayatını kaybeden 2 kişinin cansız bedenlerini çıkarma çalışmaları devam ediliyor.

Adana’da kazdıkları su kuyusunda metan gazının etkisiyle zehirlenerek hayatını kaybeden 2 kişinin cansız bedenlerini çıkarma çalışmaları devam ediyor.

Alınan bilgiye göre, Hatay’ın Dörtyol ilçesinde yaşayan 1’i kız 4 çocuklu Haluk-Havva Karahan çifti, Adana merkez Çukurova ilçesine bağlı Salbaş Mahallesi, Bozcalar mevkisinde satın aldıkları araziye ailesi için ev yaptırdı. Burada tavuk yetiştiricisi Haluk Karahan, bahçesini sulamak için kuyu kazısına başladı. Bir kaç haftadır kuyu açmak için çalışma yapan Haluk Karahan, bugün de çalışmak için ortalama 25 metre derinliğindeki kuyuya indi. Haluk Karahan çıkmayınca oğlu Ömer ile kardeşi Sefa Karahan kuyuya indi.

Bir süre sonra Havva Karahan da eşi ve diğer yakınlarından haber alamayınca su kuyusuna indi. Karahan çiftinin diğer çocukları endişelenip kuyuyu kontrol ettiklerinde içeriden ağır bir gaz kokusu geldiğini fark etti. İçeridekilerin zehirlendiğini düşünerek 112’ye arayarak yardım istedi. Olay yerine jandarma, sağlık, Cankur ve AFAD ekipleri sevk edildi.

Hızla kurtarma çalışmalarına başlayan ekipler, ilk olarak Haluk Karahan’ın ardından eşi Havva Karahan’ın cansız bedenini kuyudan çıkardı. Bu sırada Karahan çiftinin çocukları gözyaşlarına boğuldu.

Karı kocanın cenazesi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılırken, Sefa Karahan ile yeğeni Ömer Karahan’ın çıkarılması için ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

Etiket; adana haber

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  3 Fidan Parkı açılıyor
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ