Lösev
24.06.2024 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Adana Ticaret Odası’na Genç Başkan Adayı – Dr. Cengiz Yılmaz

  • Adana'da / Güncel / Ekonomi
  • 12 Eylül 2022
  • Adana Ticaret Odası’na Genç Başkan Adayı – Dr. Cengiz Yılmaz için yorumlar kapalı
  • 234 KEZ OKUNDU
Adana  Ticaret Odası’na Genç Başkan Adayı – Dr. Cengiz Yılmaz

Son Güncelleme 12 Eylül 2022 by

Adana Ticaret Odası’na Genç Başkan Adayı – Dr. Cengiz Yılmaz.   Adana ekonomisine yön veren, Akdeniz Bölgesi’nin en büyük, Türkiye’nin 5 büyük meslek kuruluşundan biri olan Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanlığı’na yeni bir vizyon geliyor. Genç, dinamik ve tıp dünyasında, ticari yaşamda başarılı çalışmalarla dikkat çeken, Hukuk Fakültesi’ni bitirip avukatlık ünvanını da alan Dr. Cengiz Yılmaz, Adana ekonomisinin ivme kazanması için kolları sıvadı.

Adana sevdalısı yeni bir ekiple yola çıkan, odağına aldığı ihracat hedefiyle, Adana’ya gelecek yatırım altyapı çalışmalarıyla işe koyulan ATO Başkan Adayı Dr. Cengiz Yılmaz, herkesten her kesimden büyük destek görüyor.

1894 yılında ticaretin dışa yönelmesi amacıyla kurulan ATO’nun ilkeleri doğrultusunda hızlı, tarafsız, güvenilir bir yapı oluşturmak isteyen Dr. Cengiz Yılmaz, Adana’da ekonominin kalbini oluşturan Ticaret Odası üyelerine karşı sorumluluk bilinciyle hareket edildiği takdirde ekonomideki atılımın yanı sıra milyonlarca insanın hayatında olumlu değişimler yaşanacağına dikkat çekti.

Ekonomi ile birlikte sosyal sorumluluk bilincinin ağırlık kazanacağı bir yönetim anlayışıyla hareket edeceklerine işaret eden Dr. Yılmaz, bölgesel ve ulusal ekonomiye katkı sağlayacak bir yapı oluşturmanın heyecanıyla tüm üyelerin desteğini beklediklerini kaydetti.
Türkiye’nin ekonomide uluslararası platformlarda daha çok var olmasının yerel dinamiklerin harekete geçmesiyle mümkün olacağını vurgulayan Dr. Yılmaz, “Ulusal ve uluslararası değişime ayak uydurabilen, çağdaş standartlara erişmiş, rekabet avantajı yakalamış, sürdürülebilir bir yapı oluşması için sağlıklı kararlar alabilen bir yönetim anlayışından hareketle üyelerimizin sorunlarına, taleplerine, görüş ve önerilerine özel önem veren, yakın ilgi gösteren bir anlayışla hareket edeceğiz. Karar alma süreçlerinde üyelerimizin görüşleri bizim için belirleyici olacak. Bölgemizin ve dolayısıyla ülkemizin kalkınma sürecine güvenilir bir oda yönetimi anlayışıyla, kararlılığımızla ve yeni stratejilerimizle büyük destek vermek istiyoruz. Adana’nın ekonomik potansiyeline, gücüne inanıyoruz. Bu gücün tüm yönleriyle öne çıkmasını istiyoruz. ATO üyelerinin bizi bu yolda yalnız bırakmayacaklarına yürekten inanıyoruz” diye konuştu.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Müzeyyen Şevkin : İtibar zırhlı araçlarla kazanılmaz

CENGİZ YILMAZ KİMDİR?

20 bini aktif olmak üzere 33 bin üyesiyle Türkiye’nin 5 büyük meslek kuruluşundan biri olan Adana Ticaret Odası’nda Ekim ayında gerçekleştirilecek seçimlerde Adanalılara onurlu bir hizmet sunmak amacıyla aday olduğunu açıklayan Dr. Cengiz Yılmaz, Tıp ve hukuk eğitiminin ardından iki kişilik ekiple başladığı girişimciliğini iş sağlığı ve güvenliği sektöründe 350 kişinin istihdam edildiği Türkiye’nin marka şirketlerini bünyesinde bulunduran Hekimbey Sağlık Grubu’na dönüştürdi. Adana sevdalısı bir ekiple yola çıkan Yılmaz, 1980 yılında Adana’da doğdu. 2004 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra mesleğinde ‘Başhekimlik’ ve ‘Sağlık Grup Başkanlığı’ gibi önemli kamu görevlerine kadar yükselmesine rağmen girişimci bir ruhla 2012 yılında kendi şirketi Hekimbey’i kurdu. İş güvenliği ve sağlığı sektöründe Türkiye’nin en büyük şirketini Adana’ya kazandırmak isteyen Yılmaz, alanında kendini daha da geliştirmek için hukuk eğitimi de aldı. Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü’nü de 2022 yılında tamamlayan Yılmaz, ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ alanındaki yüksek lisansını Çukurova Üniversitesi’nde yaptı. Tüm çalışmaları ve kariyerine bir de 2017 yılında Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi diploması ekleyerek avukat olan, 2019 yılından bu yana Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Dr. Cengiz Yılmaz, bir yıl öncesinden başladığı seçim çalışmalarında meclis ve meslek komitesi üyeliklerine aday belirlerken bir çok kritere önem verdi. Ekim ayındaki seçimlere mavi listeyle gidecek Dr. Cengiz Yılmaz ve ekibi, Adana’nın hak ettiği yere gelmesi için yoğun bir çaba harcıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ