31.05.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Adana Kasaplar Odası Başkanı Yağmur: “Otomobil ve gıdadan sonra şimdi de canlı hayvan stoku başladı”

  • Adana'da / Güncel
  • 22 Mart 2023
  • Adana Kasaplar Odası Başkanı Yağmur: “Otomobil ve gıdadan sonra şimdi de canlı hayvan stoku başladı” için yorumlar kapalı
  • 45 KEZ OKUNDU
Adana Kasaplar Odası Başkanı Yağmur: “Otomobil ve gıdadan sonra şimdi de canlı hayvan stoku başladı”
Lösev

Son Güncelleme 22 Mart 2023 by

Adana Kasaplar Odası Başkanı Yağmur: “Otomobil ve gıdadan sonra şimdi de canlı hayvan stoku başladı”. Yağmur, yaptığı açıklamada Ramazan ayı öncesi vatandaşın daha ucuza et yemesi için kemiksiz et fiyatını 200 lirada sabitleme kararı aldıklarını ancak besicilerin sürekli zam yapması ve canlı hayvan stoklamalarından dolayı kasapların zor anlar yaşadığını söyledi. Türkiye’de gıda ve otomobilin ardından canlı hayvan stoklaması da başladığını belirten Yağmur, “Biz vatandaş Ramazan’da ucuz et yesin diye bir karar aldık. Ancak bunu erkek hayvan etinde uygulamamız mümkün olmuyor. Dişi hayvan etinde kiloyu 200 lirada sabitledik ama erkek hayvanda kasaplar buna yapamıyor. Çünkü canlı hayvan satıcıları sürekli zam koyuyor. Ramazan ayı öncesi etin kilosu 275 liraya kadar dayandı. Aslında etin kilosu şu an 200 lira ama besiciler sürekli zam yapıyor. Tamam onların da girdi maliyeti yüksek ancak Türkiye’de hayvan var. Ama canlı hayvan stoku yapıyorlar” dedi.

 

Yağmur, Ramazan başlamadan önce besiciler ile görüşülmesi ve canlı hayvana her gün zam yapmalarının önüne geçilmesi gerektiğini, aksi takdirde ette fiyat sabitlemenin mümkün olmayacağını sözlerine ekledi.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Başkan Çay: "Mustafa Çay'dan sadece hizmet adamı olur"
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ