28.09.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

60 yıllık geçmişe sahip Vakıflar Sarayı yıkılacağı günü bekliyor

  • Adana'da / Güncel
  • 08 Aralık 2022
  • 60 yıllık geçmişe sahip Vakıflar Sarayı yıkılacağı günü bekliyor için yorumlar kapalı
  • 108 KEZ OKUNDU
60 yıllık geçmişe sahip Vakıflar Sarayı yıkılacağı günü bekliyor

Son Güncelleme 8 Aralık 2022 by

60 yıllık geçmişe sahip Vakıflar Sarayı yıkılacağı günü bekliyor. Adana Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ait 60 yıllık geçmişe sahip ‘Vakıflar Sarayı’ boşaltılarak yıkılacağı günü beklemeye başladı.

 

Adana Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafındın bundan 60 yıl önce yapılan Vakıflar Sarayı’nın yıkımı kararı alındı. Adana’nın eski merkezinde, kentin 1920’lerde ilk ışıklandırılan caddesi olma özelliğine sahip Ali Münif Caddesinde bulunan Vakıflar Sarayı dışında Büyüksaat Kulesi, Yağ Cami, Hamamlar, Kazancılar Çarşısı da yer alırken, 60 yıl hizmet veren binada bir çok dükkan bulunduğu kaydedildi. Dükkanların çoğu gelinlik ve düğün eşyaları satan işletmeler olma özelliği taşırken, vakıflar tarafından dükkanlara tebligat gönderilerek boşaltmaları istendi. İşletme sahipleri önce iş yerlerini boşaltmak istese de zamanla başka iş yeri bulup taşınırken şuanda bir tek işletme kaldığı öğrenildi.

 

Bir çok tarihin ortasında kalan sarayın yıkılmayıp tarihe kazandırılması istenirken kurum tarafından zamanı geldiğinde yıkılacağı bildirildi.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  İsmet Atlı Karakucak Güreşleri'nde başpehlivanlığı Ali Bönceoğlu kazandı
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ