29.09.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

2020 Karnaval Tarihi Belli Oldu

2020 Karnaval Tarihi Belli Oldu

Son Güncelleme 14 Haziran 2019 by

8. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nın tarihi belli oldu

2020 Karnaval Tarihi Belli Oldu

“Nisan’da Adana’da-Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı”nın 8’ncisinin resmi açılışı 4 Nisan 2020 Cumartesi günü yapılacak.

Etkinliklerin ise 3 Nisan’da başlayıp, 12 Nisan tarihine kadar sürmesi planlanıyor.

Karnaval Komitesi’nden yapılan açıklamada, yurt içi ve yurt dışından Adana’ya gelecek olanların ve turizm acentelerinin programlarını yapabilmeleri için, 2020 yılı program tarihini şimdiden duyurma kararı alındığı belirtildi. 3 Nisan 2020 tarihinde başlayacak 8. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı etkinliklerinin 12 Nisan’a kadar devam etmesi planlanıyor. Resmi açılış ve kortej günü ise 4 Nisan 2020 olarak belirlendi. Gelecek olan etkinlik başvurularının değerlendirilmesi sonrasında da karnavalın kesin programı 2020 yılının Şubat ayında ilan edilecek.

4 Nisan 2020 Cumartesi ve 5 Nisan 2020 Pazar günlerinin, en yoğun katılımın gerçekleşeceği 2 gün olacağı vurgulanan açıklamada, şu görüşlere yer verildi;

“Karnaval kapsamındaki etkinliklerin, 12 Nisan’a kadar devam edeceğini tahmin etmekteyiz. Ayrıca, mevsimsel olarak değişiklik göstermekle birlikte, 1-20 Nisan arasındaki dönemde Adana sokaklarının mis gibi portakal çiçeği kokacağını öngörüyoruz. Misafirlerimize tavsiyemiz, karnaval coşkusunu sokaklarda yaşamak ve kalabalıklarda olmak istiyorsanız 4-5 Nisan tarihlerini, sakin dönemde portakal çiçeği kokan sokaklarıyla Adana’yı gezmek, lezzetlerini tatmak istiyorsanız, takip eden 5-20 Nisan arasındaki tarihleri tercih etmenizdir.”

Karnaval Komitesinin Açıklaması Şöyle

Karnaval Duyurusu
Sevgili Dostlar,

Yurt içi ve yurt dışından gelecek misafirlerimizin ve turizm acentelerinin programlarını yapabilmeleri için, 2020 yılı program tarihini şimdiden duyurma kararı almış bulunmaktayız.

Buna göre; 2020 yılı Nisan’da Adana’da – 8. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı etkinlikleri, 4 Nisan 2020 Cumartesi günü yapılacak olan resmi açılış töreni ile başlayacaktır.

Karnaval programında yer alacak tüm (kültür, sanat, spor, vb.) etkinlikler 4 Nisan 2020 tarihinde başlayacak olup, gelecek olan etkinlik başvurularının değerlendirmesine göre organize edilecek ve karnaval tarihi yaklaşırken ( tahminen Şubat 2020 itibarıyla) sizlere duyurulacaktır.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Adana İl Milli Eğitim Müdürü Koçak: "18 köy okulu köy yaşam merkezine dönüştürüldü"

Karnaval boyunca yer alacak etkinliklerin detayları için henüz çok erken olmakla beraber, şehir ve ülke dışından gelecek olan katılımcıların seyahat planlarını önceden yapabilmeleri için, taslak olarak etkinlik programını şimdiden paylaşmak istedik.

Şöyle ki;

Sokak karnavalının coşkusunu yaşamak isteyenler için, 4 Nisan 2020 Cumartesi ve 5 Nisan 2020 Pazar günleri, en yoğun katılımın gerçekleşeceği 2 gün olacaktır. Nisan’da Adana’da olmanın keyfini daha sakin dönemde deneyimlemek isteyenler içinse, takip eden günler için program yapmalarını tavsiye etmekteyiz. Karnaval kapsamındaki etkinliklerin, yaklaşık olarak 12 Nisan’a kadar devam edeceğini tahmin etmekteyiz. Ayrıca, mevsimsel olarak değişiklik göstermekle birlikte, 1-20 Nisan arasındaki dönemde Adana sokaklarının mis gibi portakal çiçeği kokacağını öngörüyoruz. Misafirlerimize tavsiyemiz, karnaval coşkusunu sokaklarda yaşamak ve kalabalıklarda olmak istiyorsanız 4-5 Nisan tarihlerini, sakin dönemde portakal çiçeği kokan sokaklarıyla Adana’yı gezmek, lezzetlerini tatmak istiyorsanız, takip eden 5-20 Nisan arasındaki tarihleri tercih etmenizdir.

Unutmayınız; önemli olan, Nisan’da Adana’da olmanın keyfini doyasıya yaşamaktır.

Kısa bir dip not: Sizlerden gelen tüm eleştirileri not ettik. Valilik ve Büyükşehir Belediyesi ile yapılan değerlendirme toplantısında da tüm eleştirileri değerlendirdik. Trafik, stantlar, kortej, davulcular, çevre temizliği, vb. konularla ilgili alınması gereken önlemler için planlamaların yapılacağını şimdiden duyurmak isteriz.

Karnaval Etkinlik Programı detaylarını, Şubat 2020 döneminde yine resmi sosyal medya hesaplarımızdan sizlerle paylaşacağız.

Sevgilerimizle,

Nisan’da Adana’da Komitesi

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ