19.05.2022 - Adanada.NET / Adana'nın Şehir Portalı

Adana’da Polisten Huzur ve Güven Uygulaması

Adana’da Polisten Huzur ve Güven Uygulaması

Son Güncelleme 4 Temmuz 2020 by admin

Adana’da Polisten Huzur ve Güven Uygulaması. Adana Emniyeti tarafından havadan helikopter ile desteklenen 2 bin 826 polisin katılımıyla ‘Huzur ve Güven’ uygulaması yapıldı. Uygulama ile il genelinde çeşitli suçlardan aranan 42 kişi yakalandı.

Göreve yeni başlayan Adana Emniyet Müdürü Doğan İnci’nin talimatları üzerine, Adana Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, 80 noktada ‘Huzur ve Güven’ uygulamasını gerçekleştirdi. Uygulamaya, asayiş ekipleri dışında terörle mücadele, çevik kuvvet, özel harekat ekipleri ve trafik polisleri de katıldı.

Yapılan uygulamaya 2 bin 826 polis katılırken, ayrıca ekiplere 4 eğitimli dedektör köpekte eşlik etti. Hava desteği de sağlanan uygulamada Polis helikopteri ile yer ekiplerine bilgiler aktarılırken, yer ekipleri durdukları araçları eğitimli köpekler ile aradı. Uygulama kapsamında , 10 in 161 kişiye GBT kontrolü yapıldı. Bu kontrollerde farklı suçlardan aranan 42 kişi yakalandı.

5774 Araç Arandı.

Trafik polisleri tarafından, 5 bin 774 araç durdurulup kontrol edilirken, 20 araç trafikten men edildi. 91 araca ise 67 bin 770 TL para cezası kesildi. Yapılan uygulamada 1 adet çalıntı elektrikli bisiklet ele geçirildi.

Umuma açık iş yerlerinin de denetlediği uygulamada, 19 iş yerine yasalara uymadıklarından 28 bin 970 TL idari para cezası kesildi. Umumi hıfzıssıhha kanununa uymayan 2 iş yerine 1 bin 800 TL para cezası kesildi.

Ayrıca ekipler, durdukları araçlarda yaptıkları aramalarda, 3 adet ruhsatsız tabanca ve bunlara ait 3 adet şarjör ile 48 adet mermi, 1 adet ruhsatsız av tüfeği ile 5 adet dolu kartuş ele geçirdi. Bunların dışında 3 adet kesici ve delici alet, 153 kök hint keneviri, 28 gram sentetik kannabinoid cinsi uyuşturucu madde, 18 gram esrar maddesi, 5 adet uyuşturucu hapta yapılan aramalarda ele geçirildi. Bunları bulunduranlar hakkında yasal işlem yapıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Pin It on Pinterest